Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram 2020 Inbjudan & Resultat


Tävlingsprogram: Inbjudan & Resultat 2020

 Tävlingsprogram 2020

Januari Februari Mars April Maj Juni
Juli Augusti September Oktober November December

 

Januari 

 

 Datum   Dag  Gren   Tävling  Plats  Distrikt

 Inbjudan

 Rapportblankett 

 1/1--15/12   Alla   FSR Rikspropaganda  Hemmabana  
             
 Resultat 2-5 to-sö Lg  Swedish Cup  Sävsjö Sm
 Resultat 4 Fg  Figurskjutning nr 1  Stålboda St
 Resultat 11 Lg  Skyttiaden Distrikt   Karlstad
 Resultat 11 Lg  Skyttiaden Distrikt  Falköping Vg
 Resultat 12 Lg  Skyttiaden Distrikt  Trollhättan Vs

 Resultat

12 sö   Fgkik  Kikar Fältskjutning  Kristinehamn  
 Resultat 12 Fg  Figurskjutning  Dagsås Ha
 Resultat 12 Fg  Regionfältskjutning + Krets  Ununge St

 Resultat

 Resultat Lag

 Result Lag Elit

17   Lg  Skaraborgsserien omg 5  Hemmabana Vg
  18  lö  Lg  Mariestads luftgevärstävling   Mariestad  Vg 
 Resultat 19  sö  Lg  Jössepuffen + DM sittande   Arvika  Vä 
 Resultat 19    Lg  Värmlandsserien omg 4   Hemmabana  Vä 
 Resultat 19  sö  Fg  Rommeknallen   Rommehed  Da 
 Inbjudan 24-25 fr-lö Lg  Salebyträffen  Saleby Vg
 Resultat 25 Fg  Figurskjutning nr 2  Stålboda St
 Resultat 25 lö  Lg-Lp   Svenska Polismästerskapen  Karlstad  Vä 
             

Februari

 

           
 Startlista ver2  1 lö  Lg  Skyttiaden Region V   Karlstad   Vä

 Inbjudan

 Anmlista

 Startlista

 1 lö  Fg  Fältskyttekåren   Kungsängen  St 

 inbjudan

 Anmlista

 2 sö  Fg  Roslagsträffen   Norrtälje   St 
 Inbjudan  2 sö  Fg  Figurskjutning   Dagsås Ha 
  8 Lg  DM Sittande  Trollhättan Vs
 Inbjudan 8-9 lö-sö Lg  Älgarås Puffen  Älgarås Vg
 Inbjudan 9 Fg  Skaraborgaren + RegM Väst  Kinnarp Vg
 Inbjudan 9 Lg  DM Luft Sport  Sunne
  9   Lg  Värmlandsserien omg 5    Hemmabana  Vä 
  15 Lg  Sportlovsträffen  Skövde Vg
 Inbjudan 15 Lg  Nyköping Open Luftgevär  Nyköping Ös
 Inbjudan  15-16 lö-sö  Fg  Vinterriks + UME Träffen  Ramsele Vb
 Inbjudan 21-22 fr-lö  Lg  Fillekampen   Filipstad  Vä 
  21-22 fr-lö Lg  Flobyträffen  Floby Vg
 Inbjudan 23 Fg  Fryksdalsträffen  Edsbjörke
  28-29 fr-lö Lg  Tibroträffen  Tibro Vg
  29 Fg  I2 Trissen  Karlstad
             

Mars

 

           
             
 Inbjudan  2-8 må-sö Lg  Trollpuffen DM Stående  Trollhättan Vs
  7    Årsmöte SvSF Gevärsektion  Umeå Vb
  7-8 lö-sö Lg  Skyttiaden Riksfinal  Umeå Vb
  8   Lg  Värmlandsserien omg 6   Hemmabana  Vä 
  8 Fg  K-Träffen  Mölnbacka
  11 on    Årsmöte VäSF  Karlstad
  13-15 fr-sö Lg  JSM/SM Sport  Halmstad Ha
   14 lö  Lg  Vårfinalen   Karlstad  Vä 
   15 sö  Fg  EB-Tämtaträffen DM Vg   Fölene  Vg 
   22 sö  Fg  DM Fält   Gräsmark  Vä 
  22 Fg  Figurskjutning  Dagsås Ha
  22    Årsmöte VgSF   Vara Vg
  27 fr Lg  Kinnevedsstafetten  Kinneved Vg
  28 Lg  Final Skaraborgsserien  Kinnarp Vg
             

April

 

           
             
   4 lö  KhF   Ölandaträffen   Ölanda  Vg 
   5 sö  Lg   Säsongsavslutning   Ekshärad  Vä 
  13 Fg

 Varakretsens Annandagsskjutning +

VG Mästerskap

 Essunga Vg

 Inbjudan

 Anmälningslista 

18-19 lö-sö Fg  Fält SM  Gotland Go
  19 KhF   Westserie 1   Kville  Vs 
  25 Bg   Bohuscupen   Svartedalen  Vs 
  25  KhF  Introduktionskurs Korthållfält  Deje  Vä 
  26  KhF  Värmlandsserie 1  Kristinehamn  Vä
  26 KhF  Sälltorpsträffen  Sällstorp Ha
  26 Bg  Linde Nationella  Lindesberg Ör
             

Maj

 

           
             
  2 lö  Bg-Kh   Piprensar´n  Skövde / Mariestad Vg
  3 sö  KhF   Gunnarsjöträffen  Gunnarsjö  Ha 
  10 Bg  Högsboträffen  Göteborg Vs
  10 KhF  Westserie 2  Bjärketräffen  Mörlanda Vg
  16 Bg   Dala Dubbeln   Rommehed/Rättvik  Da 
  16 Bg   DM Liggande   Charlottenberg 
  16 Bg   DM Liggande Vs  Trollhättan Vs
  17 KhF   Westserie 3   Uddevalla  Vs
  23 KhF  Värmlandsserien 2  Arvika
  24 Bg-Kh  Kristinehamnsträffen  Kristinehamn
  24 KhF  Falkenbergsträffen  Falkenberg Ha
  30 Kh  Trollträffen  Trollhättan Vs
  31 Bg  Västsvenska Pokalen  Skyllberg Ör
             

Juni

 

           
             
  1-30    Bg  Junitävlan  Hemmabana Vä 
  6 Kh  Gränsfejden 50m  Charlottenberg  Vä 
  6  lö Bg  Trippeln  Essunga/Skövde/Mariestad  Vg 
  7 Bg   Dubbeltävling   Ulvsby  Vä 
  13 Bg   Bohusträffen   Svartedalen  Vs 
  13  lö KhF  Värmlandsserie 3   Edsbjörke  Vä 
  14 Bg  Nordvärmländska  Lekvattnet
  27 Bg  DM Liggande Vg  Essunga Vg
  27-28 lö-sö Kh  Uttagning inför landskamp  Nyköping Ös
  27-28 lö-sö Bg-Kh  Gräsmarksträffen 300-50m  Gräsmark
   28 sö  KhF  Skållaredsträffen    Älekulla Vg 

Juli

           
             
  2-5 to-sö Bg-Kh-Lg  Nordiska Veteranmästerskap  Hollola / Åbo FIN
  4 Kh  DM Kh Ligg + Ställning  Kristinehamn
   4-7 lö-ti   Bg-Kh-KhF   Björkskottet/Tavelträffen  Ramsele   Vb
   9  to Kh   Paradisträffen   Arvika  Vä 
   10 fr  Bg   Normahylsan   Arvika  Vä 
   11 lö  Bg   Arvikakedjan   Arvika  Vä 
   12 sö  Bg   Gränsfejden 300m   Charlottenberg Vä 
   14 ti  Bg   DM 3x20 300m   Ulvsby
  18 KhF  Sommarträffen  Rydal Vg
  19 KhF  SM Korthållfält  Furulund Sk
  20-21 må-ti Kh  SM Korthåll 50m  Ystad Sk
  22-25 on-lö Kh  SM/JSM Sport 50m  Ystad Sk
  24-25 fr-lö Bg  SM Sport 300m  Kristianstad Sk
 

 30/7

2/8

to-sö 

Bg

Kh

Lg 

 Veteran SM Sportskytte  Botkyrka  St 

Augusti

           
             
  2 Kh  Nordvärmländska +Kh Cup  Torsby
  8 Bg-Kh  DM Sportskytte 300-50m  Mariestad Vg
  8-9 lö-sö AK  SM AK Bana-Fält  Linköping Ös
  16 sö  Bg  DM Ställning   Ulvsby  Vä 
   16 sö  Kh   Flundreträffen   Sjuntorp  Vs 
   21-23 fr-sö  Kh   Landskamp   Vingsted  DAN 
  22 Kh  DM Sport 50m  
  23 KhF  Sensommarträffen + Serie 4  Gräsmark
  23 Bg  DM Ställning Vg  Skövde Vg
  23 Bg  DM Ställning Vs  Uddevalla Vs
  28 fr Bg  Brommastafetten  Kungsängen St
  28-30 fr-sö Kp  SM Kpist ? ?
  29-30 lö-sö Bg  SM Bana  Mariestad Vg
             

September

           
             
   3-5 to-lö  Bg-Fg   NM   Danmark  DAN 
  5 Kh RegionM + Regfinal Kh cup  Skövde Vg
  6 KhF  DM Korthållfält Vs  Uddevalla Vs
  11-13 fr-sö Bg-Kh  JSM   Eskilstuna
  19  lö  KhF   Värmlandsserie 5   Ulvsby  Vä 
  20 KhF  Tämtaträffen Westserie 4  S. Härene Vg
  26 lö  KhF   RegionM Kh fält + DM    Deje Vä 
   26-27 lö-sö  Bg-Kh-KhF   Skol SM    Sm 
             

Oktober

           
             
  3 Fg  Hösträffen  Kungsängen St
   3-4 lö-sö  Kh   Final Elitserien o Kh cup   Eskilstuna  Sö 
   4 sö  KhF   Westserie 5   Steneby  Vs 
   18 sö  LgFT   Faling Target  Ekshärad  Vä 
  25 Lg  Bjärketräffen  Sollebrunn Vg
  30-31 fr-lö Lg  Knektaträffen  Axvall Vg
  31/10-1/11 lö-sö Lg  SM Nationellt  Umeå/? Vb/?
             
November            
             
  sö  Fg   Figurskjutning    Dagsås  Ha 
  7 Lg  Odenträffen  Falköping Vg
  8 Lg  Edasmällen  Charlottenberg
  8    Regionkonferens  Västergötland Vg
  10-15 ti-sö Lg  Alvins minne  Upphärad Vs
  14-15 lö-sö Lg  SM/JSM/RM Falling Target  Kinna Vg
Nytt datum  21-22 lö-sö  Fg   Fältskyttehelg   Gotland  Go
   22 sö  Lg   DM Stå Nationellt   Charlottenberg 
  22 Fg  Höstfältskjutning  Essunga Vg
  27-29 fr-sö Lg  ICA Open  Gullspång Vg
  28 Lg  Sundstaträffen  Karlstad
  28 Lg  Höstpuffen  Trollhättan Vs
             
December            
             
  5-6 lö-sö Lg  Kinnevedsträffen  Kinnarp Vg
  6 sö  Fg   Figurskjutning   Dagsås  Ha
  13 sö  Lg   Lussepuffen   Ekshärad 
  27  sö  LgFT   Salebyfallet   Saleby  Vg
  28-29 må-ti Lg  Sport Shop Open  Trässberg Vg
  31 on Fg  Nyårssmällen  Kristinehamn
             
2021            
             
Uppdaterad: 26 NOV 2019 12:40

Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1