Hoppa till sidans innehåll

Inbjudan & Resultat 2020


Tävlingsprogram 2020

Inbjudan & Resultat Datum Dag Tid Gren Tävling Plats
Januari            
  14 ti     Planeringsmöte Forshaga
Februari            
 Mars            
  28 09,00  Nordisk Trap  Laxtrapen  Gullspång
 April            
 

4

09,00

 Olympisk Skeet

 100 duvor + final

 Karlstad

 

10

fr

09,00

 Olympisk Skeet

 Påsksmällen, 100 duvor + Final

 Torsby

 

10

fr

09,00

 Nationell Skeet

 Påsksmällen, 100 duvor + final 

 Torsby

 

18

09,00

 Olympisk Skeet

 Gullspångsduvan, 100 duvor 

 Gullspång

 

26

09,00

 Nordisk Trap

 Kval 100 duvor

 Grums

 Maj            
  1 fr 09,00  Nordisk Trap  Billerudsduvan, 100 duvor  Billerud
  1 fr  09,00   Nationell Skeet  Billerudsduvan, 100 duvor  Billerud
  2 ti 09.00  Nordisk Trap  Kval, 100 duvor  Karlstad 
  2 09.00  Nationell Skeet

 Beomatkastet 100 + Final

 Storfors
  9-10 lö-sö 09,00  Olympisk Skeet  100 duvor + final  Karlstad
  9-10 lö-sö    Nordisk Trap  LLT2   Forshaga 
  16 09,00  Olympisk Skeet  Åmålspokalen, 100 duvor    Åmål
 INSTÄLLT 16 09.00  Nordisk Trap  DM Ind & Lag, 100 duvor  Forshaga
  17 09,00  Nordisk Trap  Gunnar Söderbäcks Minne, 100 duvor  Forshaga
  21 to 09,00  Nordisk Trap  Johnny Pålssons minne, 100 duvor  Uddeholm
  21 to 09,00  Olympisk Trap  Johnny Pålssons minne  Uddeholm
 INSTÄLLT 23 09,00  Nationell Skeet  DM Ind & Lag + Kval, 100 duvor  Forshaga
 INSTÄLLT 24 09,00  Olympisk Skeet

 DM Ind & Lag, 100 duvor

 Forshaga
  30 09,00  Nationell Skeet

 Björneborgsduvan 100 duvor + final

 Björneborg
  30    Skeet

 

 Hammarö
Juni            
  6 09,00  Olympisk Skeet

 100 duvor + final

 Torsby
  6 09.00  Nationell Skeet

 100 duvor + final

 Torsby
  6 09,00  Nordisk Trap

 Björneborgsduvan 100 + final

 Björneborg 
  13 09,00  Nordisk Trap

 Bofabduvan, 100 duvor

 Grums
  14 09,00  Nationell Skeet

 Bofabduvan, 100 duvor + final

 Grums
  16-17 lö-sö    Olympisk Trap  Test 3-4  Uddeholm
  21 09.00  Nordisk Trap  Baksmällen 100 duvor + final  Fölsjön 
  27 09,00  Olympisk Skeet  Gyttorps VRP, 120 + final  Storfors
  28    Field Target  Forshagaträffen  Forshaga
  29-30 lö-sö    Nordisk Trap  LLT + SM  Forshaga
Juli            
  4 09.00  Olymisk Skeet  100 duvor + final  Torsby 
  11-12 lö-sö    Nationell Skeet  SVM  Storfors
  18 09,00  Nationell Skeet  Torsbyduvan  Torsby
  18 09,00  Olympisk Skeet  Torsbyduvan  Torsby
  18-19 lö-sö 09,00  Nordisk Trap  Solaträffen 200 duvor  Karlstad 
  25 09,00  Nationell Skeet  Genrepet, 75 duvor + final  Gullspång
Augusti            
  1    Olympisk Trap

 Kanonhylsan

 Uddeholm
  1-2 lö-sö    Nordisk Trap

 SVM

 Karlstad
  8 09.00  Nordisk Trap

 Kanonhylsan, 100 duvor

 Uddeholm
 Resultat 8    Nationell Skeet

 DM Ind & Lag + Kval, 100 duvor

 Forshaga
 Resultat 9    Olympisk Skeet

 DM Ind & Lag, 100 duvor

 Forshaga
 

15

09,00

 Nationell Skeet

 Åmålspokalen, 100 Duvor

 Åmål
 Inbjudan

15

 

 Nationell Skeet

 RegM Väst

 Karlstad
 Inbjudan

16

 

 Olympisk Skeet

 Reg M Väst

 Karlstad
 

22-23

lö-sö

 

 Olympisk Skeet

 LLT4 + SM

 Torsby
 

22-23

lö-sö

 

 Olympisk Trap

 Uddeholm GP

 Uddeholm
September            
 Resultat 6    Nordisk Trap

 DM Ind & Lag, 100 duvor

 Forshaga
  19 09.00  Nordisk Trap

 Sidenfejden, 100 duvor + final

 Forshaga 
Oktober             
November            
December            
  5 09.00  Nordisk Trap  Skinkduvan, 75 duvor  Fölsjön
Uppdaterad: 25 JAN 2020 21:45

Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1