Hoppa till sidans innehåll

Inbjudan & Resultat 2022


Inbjudan & Resultat 2022


Inbjudan & Resultat 2022


Tävlingsprogram 2022

Inbjudan & Resultat Datum Dag Tid Gren Tävling Plats
Januari            
             
Februari            
             
Mars            
             
April            
  15 fr 09.00  Nat Skeet  Påsksmällen  Torsby
  15 fr 09.00  Ol Skeet  Påsksmällen  Torsby
  23-24 lö-sö    Nordisk Trap  LLT 1  Landskrona-Saxtorp
  23-24 lö-sö    Ol Skeet  Test 1  Skövde
  24 09.00  Nordisk Trap  Kval. 100 duvor    Grums

 Inbjudan

 Fullmakt

27 on 19.00    Årsmöte VäSF  Digitalt via ZOOM
  30 10.00  Nordisk Trap  Billerudsduvan. 100 duvor  Billerud
             
Maj            
  1 09.00  Nordisk Trap  Kval. 100 duvor  Karlstad
 Resultat 7 09.00  Nordisk Trap  DM. Ind & lag+ Kval 100 duvor   Forshaga
  7 09.00  Nat Skeet  Beomatkastet. 100 duvor + Final  Storfors
  7-8 lö-sö    Ol Trap  Test 1  Uddeholm
  8 09.00  Nordisk Trap  Forshagas Minne. 100 duvor  Forshaga
  14-15 lö-sö    Nordisk Trap  LLT 2  Karlstad
  21-22 lö-sö    Ol Skeet  Test 2 + SWE GP  Karlstad
  26 to 09.00  Nordisk Trap  Johnny Pålsson Minne. 100 duvor   Uddeholm
  28 09.00  Nat Skeet  Björneborgs Duvan. 100 duvor + Final  Björneborg
             
Juni            
  4 09.00  Ol Skeet  Gyttorps VRP 125 duvor + Final  Storfors
  5 09.00  Ol Skeet  100 duvor  Karlstad
  6 09.00  Nordisk Trap  Björnkampen. 100 duvor + Final    Björneborg
  11 09.00  Nordisk Trap  Bofab duvan. 100 duvor  Grums
 Resultat 11 10.00  Nat Skeet  DM   Torsby
  11-12 lö-sö    Nordisk Trap  LLT 3  Frillesås
  11-12 lö-sö    Ol Trap  Test 2  Gyttorp
 Resultat 12 10.00  Ol Skeet  DM  Torsby
  18 09.00  Nat Skeet  Bofab duvan. 100 duvor + Final  Grums
  18-19 lö-sö    Ol Skeet  Test 3 + SVM  Gislaved
 INSTÄLLD 26 09.00  Nordisk Trap  Baksmällan. 100 duvor + Final    Fölsjön
             
Juli            
  1-2 fr-lö 09.00  Nat Skeet  Torsbyduvan.    Torsby
  1-2 fr-sö 09.00  Ol Skeet  Torsbyduvan  Torsby
  9-10 lö-sö    Nordisk Trap  LLT 4 + SM  Forshaga
  9-10 lö-sö    Ol Trap  Test 3 + SVM  Uppsala
  15-17 fr-sö    Nat Skeet  SM  Torsby
  20 on 09.00  Nordisk Trap  Kval 100 duvor  Forshaga
  23-24 lö-sö 09.00  Nordisk Trap  Solaträffen. 200 duvor    Karlstad
  23-24 lö-sö    Ol Trap  SM  Skepplanda
  30-31 lö-sö    Nordisk Trap  SVM  Skepplanda
  30-31 lö-sö    Ol Skeet  SM  Landskrona-Saxtorp
             
Augusti            
  4-7 to-sö    Nordisk Trap  Nordiska mästerskapen  Finland
  6 09.00  Nat Skeet  Region  Karlstad
  7 09.00  Ol Skeet  Region  Karlstad
  13 09.00  Nordisk Trap  Kanonhylsan. 100 duvor  Uddeholm
  20    Nordisk Trap  RM Mixade Lag  Svenljunga
  20-21 lö-sö    Nat Skeet  SVM  Bredared
  27    Nordisk Trap  Lag-SM  Vetlanda
             
September            
  2-3 fr-sö    Nordisk Trap  Landskamp + Skandinaviskt mästerskap  Norge
  17 09.00  Nordisk Trap  Sidenfejden. 100 duvor + Final  Forshaga
  24 09.00  Nordisk Trap  Septemberduvan  Uddeholm
             
Oktober            
             
November            
             
December            
  3 09.00  Nordisk Trap  Skinkduvan. 75 duvor  Fölsjön
Uppdaterad: 02 FEB 2022 13:53

Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1